Menu

  • / Systemy
  • / Program Bezpieczny i Funkcjonalny Dom

Program Bezpieczny i Funkcjonalny Dom

Program Bezpieczny i Funkcjonalny dom to program skierowany do osób mieszkających w domu lub mieszkaniu.

Program ten pozwala skutecznie zabezpieczyć cały dom lub według potrzeb klienta konkretną przestrzeń.

Pokazuje jak rozlokować kamery, czujki alarmowe i przeciwpożarowe, inteligentne sieci, jak zabezpieczyć wejścia do domu i na posesję, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej i jak zintegrować systemy aby w pełni ochraniały Ciebie i Twoją rodzinę oraz sprawiały by zarządzanie domem lub mieszkaniem było dziecinnie proste i zapewniało komfort mieszkania.

Do zabezpieczenia Twojego domu oraz Ciebie i Twoich najbliższych podchodzimy kompleksowo dlatego program uwzględnia:

 

Audyt potrzeb klienta - rozpoznajemy czego oczekuje klient. Co konkretnie chce zabezpieczyć, monitorować, jaki sposób ochrony dóbr i mienia jest dla niego najwygodniejszy i w jaki sposób chce być informowany o występującym zagrożeniu


Rozeznanie - nasz specjalista wybiera się do domu klienta aby rozpoznać teren domu i doradzić jakie systemy sprawdzą się najlepiej, w jakiej konfiguracji i jakim rozmieszczeniu. Doradza jak najkorzystniej rozlokować dane systemy zabezpieczeń i jak je najlepiej połączyć


Dobór urządzeń - nasz specjalista pomaga Tobie dobrać odpowiedni sprzęt, który będzie spełniał Twoje oczekiwania uwzględniając Twoje wymagania i zapotrzebowania


Projekt -na podstawie audytu potrzeb i rozeznania opracowany zostanie projekt Twojego domu razem z wyceną. Na życzenie klienta przygotujemy także projekt w 3D dla pełnej wizualizacji rozmieszczenia i działania systemów


Instalacja- po akceptacji projektu instalator przystępje do montażu  urządzeń i ich synchronizacji


Opieka serwisowa- w wypadku awarii lub uszkodzenia któregoś z urządzeń konserwator naprawia szkodę w 24h po przyjęciu zgłoszenia. Konserwatorzy są dostępni przez 7 dni w tygodniuNasze systemy projektujemy tak aby istniała możliwość dalszej ich rozbudowy i modernizacjioraz integracji z innymi systemami.

 


DOMOFONY I WIDEODOMOFONY - wykorzystywane przy bramie i wejściu do domu / mieszkania - pierwsze ogniwo zabezpieczenia.

 

 

 

 

KAMERY - wykorzystywane do monitorowania

na zewnątrz Twojego domu: wejścia na teren posesji oraz wejścia do domu, osób stojących w pobliżu Twojego domu, parkingu, garażu, bramy wjazdowej, ogrodu, miejsc zaciemnionych wokół Twojego domu;

wewnątrz Twojego domu - wejście do domu, miejsca przechowywania np. ważnych dokumentów, sejfu, podgląd domu w przypadku zatrudnienia niani lub osób sprzątających, itp. Często wykorzystywane są też kamery ukryte.

 


ALARM - wykorzystywany do zabezpieczenia przed wtargnięciem, włamaniem do domu osób niepożądanych oraz przed zagrożeniem pożarem lub ulatniającym się gazem.

 

 

 

KONTROLA DOSTĘPU - bardzo przydatna do ograniczenia dostępu do wybranych pomieszczeń, pozwala jednym brelokiem, kartą, pastylką lub za pomocą czytnika linii papilarnych  otwierać domofon, przejścia w domu, wiaty śmietnikowe, wejścia poza domem (np. w firmie czy na działce).

 

 

OŚWIETLENIE ENERGOOSZCZĘDNE - wykorzystywane:

na zewnątrz: oświetlenie podjazdu, bramy, szlabanu, wejścia do budynku, ogrodu, lub jako doświetlenie do kamery

wewnątrz: do piwnic, garażu.

 

 

INTELIGENTNY DOM- wykorzystywany :

na zewnątrz: sterowanie bramą, oświetleniem ogrodowym, zraszaczami i spryskiwaczami ogrodowymi, itp

wewnątrz: m.in. zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami elektronicznymi typu czajnik, ekspres do kawy, telewizor, radio, itp poprzez zdalne włączanie i wyłączanie gniazdek, zdalne sterowanie roletami, ogrzewaniem, dopływem gazu, dopływem wody, oświetleniem, klimatyzacją, oknami, zamkami w drzwiach, systemem wentylacyjnym.

 

BRAMY Z AUTOMATYKĄ - wykorzystywane przy wjazdach na posesję, umożliwiają sterowanie bramą za pomocą pilocika, breloka, pastylki czy telefonu komórkowego oraz mogą być otwierane z poziomu domofonu.

 

 

CENTRUM MONITOROWANIA - istnieje możliwość podłączenia systemów użytych w domu i na posesji do centrum monitorowania. W razie zagrożenia lub awarii problem obsługiwany jest przez operatora centrum monitorowania.

 

 

 

MONITORING PERSONALNY - to nowoczesne podejście do bezpieczeństwa Twojego i Twoich najbliższych. Dzięki urządzeniom GPS wielkości pudełka od zapałek z funkcją wykrywania upadku lub zderzenia oraz przyciskiem natychmiastowego wezwania pomocy możesz być pewien, że w wypadku zagrożenia Ty lub Twoi bliscy będziecie mogli natychmiastowo wezwać pomoc. Urządzenie wyśle informację do 3 wybranych osób z lokalizacją i przyczyną alarmu (upadek, zderzenie, wyjście poza wyznaczoną strefę, próba manipulacji przy urządzeniu, wezwanie pomocy). W tym samym czasie uruchomi się połączenie z urządzeniem i możliwa będzie rozmowa pomiędzy poszkodowanym a ososbą wezwaną do pomocy. Dzięki temu nawet gdy pozkodowany nie będzie w stanie sięgnąć po telefon wciąż może powiadomić o sytuacji poprzez system głośnomówiący.

To rozwiązanie dedykowane jest dla:

  • osób starszych, chorych niepełnosprawnych
  • osób chorych, niepełnosprawnych (bardzo przydatne dla osób z chorobą Alzheimer'a)
  • dzieci
  • sportowców
  • osób pracujących lub przebywającch samotnie
  • wszystkich osób, które chcą znać położenie swoich najbliższych

 

PLATFORMA MONITORUJĄCA ELF24 - istnieje możliwość podpięcia systemów do platformy ELF24. Posiadasz wgląd, poprzez przeglądarkę internetową, do stanu zużycia mediów typu woda, prąd, gaz, ciepło, do obrazu z kamer, stanów alarmowych włamaniowych i pożarowych, sygnałów GPS z Twojego samochodu lub z urządzenia do monitoringu personalnego, systemu sterowania poprzez Inteligentny Dom, zostajesz natychmiast informowany o wszystkich awariach i zagrożeniach, które wykryją systemy. Z poziomu platformy masz również możliwość zdalnego sterowania różnymi systemami, nagrywania obrazu z kamer, obsługiwania alarmu.

 

 

 Chcesz abyśmy pomogli Tobie stworzyć bezpieczny i funkcjonalny dom?

Zapraszamy do kontaktu.