Menu

 • / Systemy
 • / Program Bezpieczna i Ergonomiczna Firma

Program Bezpieczna i Ergonomiczna Firma

Bezpieczne miejsce pracy to wymóg w dzisiejszych czasach. Pokażemy Tobie jak zabezpieczyć budynek firmy, hale magazynowe, hale produkcyjne oraz jak stworzyć bezpieczne i funkcjonalne miejsce pracy.


Program Bezpieczna i Ergonomiczna Firma to program skierowany do osób posiadających firmę oraz dla osób zarządzających biurowcem lub halami magazynowymi.

 

 

 Program Bezpieczna i Ergonomiczna Firma:  

 • usprawnia pracę w Twojej firmie 
 • pomaga zarządzać pracownikami i kontrolować ich pracę
 • zabezpiecza ważne pomieszczenia i przedmioty 
 • zapewnia bezpieczeństwo Twojej firmie i Twoim pracownikom 
 • pozwala na zdalną kontrolę nad Twoją firmą

   

   

  ZOBACZ JAK STWORZYĆ SMART FIRMĘ!

  Program uwzględnia:

 

audyt potrzeb klienta - rozpoznajemy czego oczekuje klient. Czy interesuje go zabezpieczenie materialnego aspektu firmy czy usprawnienie jej funkcjonowania lub kontrola pracowników. Co konkretnie chce zabezpieczyć, monitorować, lokalizować i  jaki sposób ochrony dóbr i mienia jest dla niego najwygodniejszy, a także w jaki sposób chce być informowany o występującym zagrożeniu.

 

rozeznanie - nasz specjalista wybiera się do firmy klienta aby rozpoznać teren firmy i doradzić jakie systemy sprawdzą się najlepiej, w jakiej konfiguracji i jakim rozmieszczeniu. Doradza jak najkorzystniej rozlokować dane systemy zabezpieczeń i jak je najlepiej połączyć.

*Jeśli potrzebne są inne rozwiązania takie jak monitoring pracowników czy podłączenie systemów pod platformę monitorującą spotkanie mające na celu rozeznanie może się odbyć w miejscu dogodnym dla klienta.

 

dobór urządzeń - nasz specjalista pomaga Tobie dobrać odpowiedni sprzęt, który będzie spełniał Twoje oczekiwania uwzględniając Twoje wymagania i zapotrzebowania

 

projekt - na podstawie audytu potrzeb i rozeznania opracowany zostanie projekt zabezpieczeń i systemów wspomagających działanie Twojej firmy wraz z wyceną. Na życzenie klienta przygotujemy także projekt w 3D dla pełnej wizualizacji rozmieszczenia i działania systemów

 

instalacja - po akceptacji projektu instalator przystępuje do montażu urządzeń i ich synchronizacji

 

opieka serwisowa - w wypadku awarii lub uszkodzenia któregoś z urządzeń konserwator naprawia szkodę w 24h po przyjęciu zgłoszenia. Konserwatorzy są dostępni przez 7 dni w tygodniu


Nasze systemy projektujemy tak aby istniała możliwość dalszej ich rozbudowy i modernizacji oraz integracji z innymi systemami.

 

 

Dla firm szczególnie zalecane są następujące systemy:

MONITORING WIZYJNY (KAMERY) - wykorzystywane do monitorowania

na zewnątrz Firmy: wejścia na teren posesji oraz wejścia do budynku, osób stojących w pobliżu Twojej firmy, miejsc postoju samochodów firmowych oraz miejsc parkingowych dla klientów (parking, garaż, itp) bramy wjazdowej, szlabanu,

wewnątrz Twojej Firmy - miejsca przechowywania np. ważnych dokumentów, sejfu, wejście do budynku, hol, windy, kasy, magazyn, Często wykorzystywane są też kamery ukryte w celu nadzoru kas

Kamery można wpiąć do sieci i zdalnie obserwować co się dzieję w Twojej firmie


ALARM - wykorzystywany do zabezpieczenia przed wtargnięciem, włamaniem do firmy osób niepożądanych, zagrożeniem pożarem lub ulatniającym się gazem; odpowiednio skonfigurowany z monitoringiem wizyjnym wysyła serię zdjęć lub krótki filmik na Twój telefon z miejsca zdarzenia aby można było zweryfikować co się dzieję i podjąć odpowiednią reakcję; uruchomienie alarmu może wysłać także zawiadomienie do służB interwencyjnych i służb ratowniczych

DOMOFONY I WIDEODOMOFONY - wykorzystywane przy wejściu do firmy, szlabanie lub bramie - pierwsze ogniwo zabezpieczenia; dzięki funkcji wideo szybciej identyfikujemy osobę dzwoniącą (jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy)

KONTROLA DOSTĘPU - bardzo przydatna do ograniczenia dostępu do wybranych pomieszczeń, pozwala jednym brelokiem, kartą, pastylką lub za pomocą czytnika linii papilarnych  otwierać dane pomieszczenia i przypisywać wstęp konkretnym ososbom; Tym samym brelokiem, kartą itp można otworzyć szlaban  i  domofon;

Szeroko wykorzystywana jest rejestracja czasu pracowników- pozwala kontrolować o jakich godzinach i w jakich miejscach pojawiają się pracownicy, a także kontrolować czas ich pracy i długość przerw.


ENERGOOSZCZĘDNE OŚWIETLENIE - wykorzystywane:

na zewnątrz: oświetlenie podjazdu, bramy, szlabanu, parkingów, garaży, wejścia do budynku, oznakowania numeru budynku firmy, ogrodu, lub jako doświetlenie do kamery

wewnątrz: oświetlenie stanowisk pracy, oświetlenie holu, korytarzy, wind, hal magazynowych parkingów podziemnych,

Nasze oświetlenie doskonale sprawdza się do oświetlania stacji paliw, hali przemysłowych, obiektów sportowych, itp.

Zaletą zastosowania energooszczędnych źródeł światła jest  oszczędność energii wykorzystywanej na oświetlenie do 90 % oraz wyższy poziom koncentracji i efektywności pracowników oraz mniejsze sszkody dla wzroku dla osób pracujących przy sztucznym świetle.

 

 

 

INTELIGENTNE STEROWANIE - wykorzystywane do otwierania i zamykania bram, szlabanów, rolet, drzwi, okien oraz do włączania i wyłączenia oświetlenia, kilmatyzacji, gniazdek elektrycznych, systemu zraszania, wentylacji dopływu prądu, wody, gazu, ciepła.


 

SZLABANY I BRAMY Z AUTOMATYKĄ - wykorzystywane przy wjazdach na posesję, umożliwiają sterowanie bramą za pomocą pilocika, breloka, pastylki czy telefonu komórkowego oraz mogą być otwierane poprze domofon lub przyciskiem umieszczonym w biurze (np. przy recepcji)

 

MOBILNY KONSERWATOR - program do zgłaszania awarii i usterek. Dzięki temu wszystkie zgłoszenia są ewidencjonowane elektronicznie a klient ma wgląd w proces naprawy wraz ze zdjęciem przed i po.

 

 

CENTRUM MONITOROWANIA - istnieje możliwość podłączenia systemów użytych na terenie firmy do centrum monitorowania. W razie zagrożenia lub awarii problem obsługiwany jest przez operatora centrum monitorowania

 

 

PLATFORMA MONITORUJĄCA ELF24 - istnieje możliwość podpięcia systemów do platformy ELF24. Posiadasz wgląd, poprzez przeglądarkę internetową, do stanu zużycia mediów typu woda, prąd, gaz, ciepło, do obrazu z kamer, stanów alarmowych włamaniowych i pożarowych, sygnałów GPS z urządzeń lokalizujących Twoich pracowników i  Twoje samochody, systemu sterowania poprzez Inteligentne sieci, zostajesz natychmiast informowany o wszystkich awariach i zagrożeniach, które wykryją systemy. Z poziomu platformy masz również możliwość zdalnego sterowania różnymi systemami, nagrywania obrazu z kamer, obsługiwania alarmu.

 

Platforma jest bardzo przydatna gdy posiadamy dużo pracowników pracujących samotnie lub w niebezpiecznych warunkach. Pracownik wyposażany jest w urządzenie GPS z funkcją wykrycia upadku oraz przyciskiem natychmiastowego wezwania pomocy. W razie gdy urządzenie wykryje upadek lub zderzenie alarm zostaje odnotowany natychmiast na platformie, a Ty i dodatkowe 2 osoby (np. szef zmiany i firma interwencyjna) otrzymujecie informację SMS z miejscem wypadku, przyczyną wypadku i ososbą poszkodowaną. Rozpoczęta zostaje automatycznie rozmowa z osobą poszkodowaną w celu weryfikacji alarmu  i wyjaśnieniem dalszych instrukcji. Taka sama procedura uruchamia się gdy pracownik sam naciśnie przycisk pomocy. Pracowników i  mobilne zasoby Twojej firmymożesz z każdegomiejsca na Ziemi gdzie dostępny jest iInternet, na bieżąco  widzieć na mapie wraz z historią alrmu i prędkością poruszania się. Możesz też odtworzyć  historię przebiegu trasy wybranych ramach czasowych.

 

 Chcesz abyśmy pomogli Tobie stworzyć bezpieczną i ergonomiczną firmę?

Zapraszamy do kontaktu.