Menu

 • / FAQ - Kontrola dostępu

FAQ - Kontrola dostępu

 • Gdzie montujemy system kontroli dostępu?
 • System ten znajduje zastosowanie w:

  - domkach jednorodzinnych i wielorodzinnych,

  - osiedlach,

  - przedsiębiorstwach,

  - biurach

  - prywatnuch pomieszczeniach

  - halach i magazynach

 • Co system kontroli dostępu oferuje mieszkańcom domów i mieszkań?
 • Mieszkańcy domów i mieszkań za pomocą systemu kontroli dostępu będą mogli łatwiej zabezpieczyć swoje mienie oraz znacząco podnieść komfort życia. Wzmocnienie drzwi, montaż wytrzymalszych zamków lub autoryzowanie wstępu do szczególnie dla nas ważnych stref (np. gabinetu, w którym przechowujemy ważne dokumenty) wpływają na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa we własnym domu.  

  System kontroli dostępu potrafi także sprawić, że funkcjonowanie w obszarze wokół domu stanie się łatwiejsze. Szczególnie cenne mogą okazać się drobne udogodnienia, jak np. sterowanie elektrozaczepem furtki za pomocą karty magnetycznej lub otwieranie drzwi poprzez aplikację w telefonie. Dzięki temu łatwo i szybko dostaniemy się do domu, bez potrzeby szukania kluczy lub ich zagubienia. 

 • Co system kontroli dostępu oferuje osiedlom?
 • Ze względu na to, że na osiedlach części wspólne są znacznie bardziej eksploatowane niż w przypadku domów jednorodzinnych i firm, warto w nich zastosować urządzenia mocniejsze (np. solidniejsze zamki i elektrozaczepy).

   Na osiedlach bardzo często stosuje się breloki lub karty magnetyczne, którymi mieszkańcy mogą otworzyć nie tylko drzwi do swojej klatki, ale również szlaban lub furtkę od wiaty śmietnikowej. W naszej ofercie dostępne są również rozwiązania pozwalające na sterowanie szlabanami lub drzwiami za pomocą wiadomości SMS lub telefonu pod konkretny numer. 

 • Co system kontroli dostępu oferuje przedsiębiorstwom?
 • Ograniczony dostęp do wyznaczonych pomieszczeń jest szczególnie ważnyw przedsiębiorstwach. Często zdarza się, że do niektórych stref powinni mieć wstęp pracownicy tylko z danego działu lub posiadający wyższe uprawnienia. W takich sytuacjach oferujemy firmom przygotowanie kart magnetycznych dla wszystkich pracowników (imienne lub ze zdjęciem) i przyznanie każdej osobie odpowiednie do stanowiska uprawnienia.

  Co ważne, te same karty będą mogły także służyć do tzw. systemu RCP, czyli do Rozliczania Czasu Pracy. 

  Czytniki kart są w stanie odnotowywać dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy.

  Systemy RCP oferują bardzo duże możliwości, które pozwalają na oszczędzenie czasu i automatyzację wielu procesów. 

 • Co składa się na system kontroli dostępu?
 • Możemy wymienić trzy grupy urządzeń, które wchodzą w skład tego systemu.

  Pierwsza z nich to mechanizmy służące do otwierania lub zamykania drzwi, bram (np. zamki i zwory elektromagnetyczne). Druga grupa to urządzenia pozwalająca na identyfikację osoby, która chce  skorzystać z przejścia (np. karty magnetyczne, klucze, breloki, czytniki lini papilarnych, zamek szyfrowy). Trzecia grupa obejmuje systemy służące do centralnego zarządzania całym systemem, może to być np. komputer lub centrala kontroli dostępu.